Restauracja U Wieniawy

Ресторан · Warszawie · ⭐ 9.5/10 · 2277 opinii · $$$ · zaktualizowano: 2026-06-27 21:09:48

Adres: plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 9, 00-078 Warszawa, Польща

Polska kuchnia oficerska w klimacie przedwojnia

„U Wieniawy” przy placu Piłsudskiego to wyjątkowa restauracja zainspirowana gościnnością i atmosferą przedwojennej Warszawy. Wnętrze w klimacie lat 20. i 30. wprowadza w nastrój zarówno na romantyczną kolację, jak i spotkanie biznesowe. Szef kuchni łączy tradycyjne polskie smaki z nowoczesnymi technikami.

Co zamówić

W menu znajdziemy klasyki polskiej kuchni oficerskiej: tatar, śledzik w oleju lnianym, cynaderki, flaki, bliny z kawiorem, rosół z kapłona czy kaczkę w sosie jarzębinowym. Szczególnie polecany jest tatar z polędwicy wołowej à la Wieniawa, przygotowywany przy stoliku gości.

Dla kogo

„U Wieniawy” to dobry wybór na wykwintną kolację, romantyczne spotkanie czy biznesowy lunch. Niepowtarzalny klimat przedwojennej Warszawy czyni wizytę wyjątkową.

Pytania i odpowiedzi

Jaka kuchnia jest „U Wieniawy”? Polska kuchnia oficerska z klasykami w nowoczesnym wydaniu.

Co warto zamówić? Tatar à la Wieniawa przygotowywany przy stoliku.

Czym wyróżnia się lokal? Klimatem przedwojennej Warszawy z lat 20. i 30.

Gdzie się znajduje? Przy placu Piłsudskiego w centrum Warszawy.

Strona i social media:
Oficjalna strona

Godziny otwarcia

Dzień Godziny
понеділок 12:00–23:00
вівторок 12:00–23:00
середа 12:00–23:00
четвер 12:00–23:00
пʼятниця 12:00–23:00
субота 12:00–23:00
неділя 12:00–21:00

Opinie gości

  1. Hanna Dzherikhova

    Вишуканий заклад з продуманою історичною концепцією, цікавим інтерʼєром та смачною кухнею. Нас провели по всіх залах, розповіли історію та цікаві факти. Рекомендую цей заклад.

  2. Татьяна Сорока

    Дуже смачно. Гарні рекомендації . Великий вибір

  3. Kostiantyn Sydorovych

    Дуже смачно, начебто звичайні страви які зробили яскравішими

  4. Lidiia Domańska

    Дуже і дуже смачно! Ну хіба можна таку смакоту подавати? Неможливо зупинитись, хочеться їсти і їсти…
    Замовила Журек в хлібі і Вареники з мʼясом (pierogi) і залишилась у захваті!! Дуже дякую!

  5. Анастасія Юріївна

    Неймовірне місце! Атмосфера, їжа, офіціанти- все чудово. Повернемось сюди знову з задоволенням!

Ostatnia aktualizacja opinii: 2026-06-27 21:09:48

Dane są aktualizowane co miesiąc. Źródła: warsaw-trend.eu oraz redakcyjny dobór na podstawie opinii.

Comments

...